Galeria Olimpia ma zapewnione finansowanie

Prace nad bełchatowską Galerią Olimpia stale posuwają się do przodu w zadowalającym tempie, a od inwestora ? firmy Echo Investment docierają kolejne pozytywne informacje. Tym razem są one związane z uzyskaniem środków finansowych, zapewnionych przez Nordea Bank Polska SA. Bank ten już wcześniej wspierał dewelopera za pomocą przyznanych mu kredytów na realizację projektów. Wysokość finansowania wynosi ponad 15 mln Euro, co stanowi ponad połowę całkowitej wartości obiektu (80mln złotych).

Przykładowym obiektem, który powstał przy wsparciu banku Nordea jest biurowiec Oxygen w Szczecinie. Obiecujące informacje przekazane przez Echo Investment z pewnością ucieszą mieszkańców, którzy z niecierpliwością oczekują otwarcia nowego centrum handlowego.

Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Polimex-Mostostal SA, której w tym przypadku z pewnością nie można zarzucić nie wypełniania postanowień kontraktu. Galeria Olipia powstaje zgodnie z harmonogramem, a uzyskany kredyt z pewnością przyczyni się do utrzymania takiego stanu rzeczy. Inwestor ogłosił również na oficjalnej stronie Galerii, że powierzchnia najmu jest już w zasadzie wyprzedana a miejsce na lokal znaleźć mogą jedynie niewielkie punkty handlowo-usługowe.